ŚWIĘTO WYCHOWAWCÓW I UCZNIÓW 

Wśród wielu świąt, Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, ma szczególne znaczenie dla teraźniejszości i przyszłości każdego z nas indywidualnie, jak i w wymiarze wspólnotowym. To dzień wdzięcznej pamięci o naszych nauczycielach, wychowawcach i innych spotkanych pracownikach oświaty.

Z tej okazji w czwartek 12 października modliliśmy się za żyjących i zmarłych nauczycieli. Po mszy była zaś okazja do spotkania w domu parafialnym na poczęstunku i wspomnieniach dotyczących szkoły wczoraj i dziś. Dopełnieniem świętowania były dwa wydarzenia w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wielgusie. Pierwszym była akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a drugim uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Patrząc na występy i zaangażowanie uczniów, szczególnie tych najmłodszych, można zrozumieć trud i radość związanych z kształceniem. W czasach coraz częstszego poczucia samotności, mimo licznych kontaktów, widać, jak szkoła uspołecznia nas i pomaga odkrywać posiadane talenty. Dziękujemy wszystkim, którzy stanęli na ścieżkach naszego życia, pomagając w osobistym rozwoju.