WAKACYJNA WYPRAWA MINISTRANTÓW

Czas wakacji zachęca do zmiany otoczenia i poznawania nowych miejsc. W ten klimat wpisuje się wyprawa, którą przeżyli ministranci wraz z Ksiedzem Proboszczem w połowie sierpnia.

Czas kilkunastu godzin został wypełniony odwiedzeniem różnych miejsc i urozmaiceniem podejmowanych aktywności. Najpierw zwiedziliśmy twierdzę rodu Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, która po latach rekonstrukcji prezentuje się okazale. Stąd przejechaliśmy do słynnej z konkursu na najwyższe palmy Lipnicy Murowanej. Jej znamienitość jest też zauważalna również przez dwa inne fakty: są tu trzy zabytkowe kościoły oraz pochodzą stąd trzy osoby wyniesione do chwały ołtarzy, czyli św. Szymon z Lipnicy, św. Urszula Ledóchowska i bł. Maria Teresa Ledóchowska. Od zabytków przeszliśmy do kontaktu z przyrodą. Najpierw było bardzo udane grzybobranie – dla niektórych pierwsze w życiu – a efekty widoczne są na zdjęciu. Następnie postanowiliśmy zajrzeć do nieba. A w tej okolicy najbardziej dogodnym do tego miejscem jest wieża widokowa na Szpilówce, skąd rozciąga się bajeczny widok. Po takim wysiłku należał nam się smaczny obiad i wieńcząca wszystko kąpiel w jeziorze Rożnowskim. Naszą trasę polecamy wszystkim pragnącym odpocząć i poznać coś ciekawego w niezbyt dużej odległości od nas.