WIZYTA ŚW. JANA PAWŁA II W DIECEZJI KIELECKIEJ

Na pielgrzymim szlaku św. Jana Pawła II nasza diecezji znalazła się w dniach 3 i 4 czerwca 1991 r. Podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny papież zawitał do Kielc i pobliskiego Masłowa.

Najpierw spotkał się, na placu obok katedry, z przedstawicielami wszystkich zakonów działających w Polsce, a potem podczas spotkania w bazylice katedralnej zakończył III Synod Diecezji Kieleckiej. Jednak centrum jego wizyty stanowiła Eucharystia, którą sprawował na lotnisku w Masłowie. Wydarzenie to zostało zapamiętane przez wielu dzięki potężnej burzy, która przeszła nad 400000 wiernych oraz pięknej homilii nawiązującej do IV przykazania.
Przybliżeniu atmosfery i treści tego spotkania poświęcone są plansze, które zostały umieszczone na ogrodzeniu kościelnym. Znajdźmy czas na zapoznanie się z prezentowanymi na nich treściami.