WORLD CUP GORZKÓW

24 września 2018 r. na kortach Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej (TKKF)„RETURN” w Kazimierzy Wielkiej odbyły się tenisowe Drużynowe Mistrzostwa Metropolii Krakowskiej Księży pod patronatem ks. bpa Jana Piotrowskiego oraz burmistrza MiG Kazimierza Wielka Adama Bodziocha. W Mistrzostwach wzięły udział 4 diecezje: Kielecka, Krakowska, Tarnowska i Bielsko-Żywiecka.
Mistrzostwa zostały rozpoczęte Mszą św. w parafii pw. św. Małgorzaty w Gorzkowie pod przewodnictwem ks. bp. Jana Piotrowskiego. W homilii ks. bp zwrócił uwagę na rolę kapłana we współczesnym świecie, który ma być przede wszystkim człowiekiem modlitwy i troski o życie duchowe swoje i wiernych. Zmagania sportowe powinien traktować jako pole do dawania świadectwa i głoszenia Ewangelii swoim życiem. Ks. bp. nazwał ten turniej WORLD CUP GORZKÓW.
Po Eucharystii wszyscy udali się na korty tenisowe, gdzie ks. bp. wypowiedział sakramentalne słowa rozpoczęcia zmagań sportowych ogłaszając Drużynowe Mistrzostwa Metropolii Krakowskiej Księży za otwarte, następnie odbił pierwszą piłkę, prezentując wzorowy forhand. Na powitanie głos zabrał burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch, który również zaprezentował bardzo dobre uderzenie z forhandu.
Po losowaniu nastąpiły rozgrywki półfinałowe drużyn Diecezji: Krakowskiej z Tarnowską oraz Kieleckiej z Bielsko-Żywiecką. Zmagania półfiałowe wygrali księża z diecezji Tarnowskiej i Kieleckiej meldując się w finale. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli księżą z Diecezji Krakowskiej. Po bardzo zaciętych pojedynkach, stojących na wysokim poziomie, zwyciężyli, po raz trzeci z rzędu, księża z Diecezji Kieleckiej. W meczu o Mistrzostwo i Puchar Kieleccy Księża pokonali Księży z Tarnowa.
W zwycięskiej Drużynie Diecezji Kieleckiej grali: ks. Kazimierz Jajeśniak (proboszcz parafii Mokrsko Dolne), ks. Edward Iwan (proboszcz parafii Jasionna) oraz ks. Tomasz Prędotka (wikariusz parafii Gorzków).
Serdeczne podziękowania dla organizatorów: Burmistrza MiG Kazimierza Wielka Adama Bodziocha, SSP w Wielgusie,parafii św. Małgorzaty w Gorzkowie oraz wszystkim członkom  TKKF „RETURN” w Kazimierzy Wielkiej z prezesem Robertem Najmanem na czele, którzy w poniedziałkowy poranek podjęli tytaniczną pracę po burzowej nocy, by przygotować korty tenisowe do gry.
Słowa wdzięczności należą się dla sponsorów: burmistrza MiG Kazimierza Wielka Adama Bodziocha, wiceburmistrza MiG Kazimierza Wielka Łukasza Maderaka, Starosty powiatu kazimierskiego Jana Nowaka, wicestarosty powiatu kazimierskiego Michała Buckiego, bankowi BGŻ BNP PARIBAS z oddziałem w Kazimierzy Wielkiej, firmie ROLMET, firmie SAS z Buska Zdroju, restauracji BAJKA i Zajazdowi SŁONECZNEMU z Donos oraz firmie Wędliny Tradycyjne JOLANTA ZAPART z Krzyszkowic, bez których wsparcia turniej nie byłby możliwy do zrealizowania.
Organizatorzy składają szczególne podziękowanie dla ks. bpa Jana Piotrowskiego za uświetnienie tego wydarzenia swoją osobą. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez udekorowanie ks. bpa medalem zwycięzcy.

Sana in corpore sano, mens sana!